Elérhető a CET Kosice-Miskolc video bemutatója

cet2015_00

Július 24-én rajtol a legnagyobb hazai kerékpárverseny, a Central European Tour. A verseny-sorozat 2015. július 24-26 között három különálló, egynapos, UCI 1.2 kategóriás országúti versenyt foglal magában a Kerékpársport 2000 SE rendezésében és a Magyar Kerékpáros Szakági Szövetség háttértámogatásával.

Mindhárom napon az első nyolc helyezett az UCI ranglistapontjainak számát gyarapítja, a győztes 40 pontot kap, amely magyar győzelem esetén, akár az olimpiai kvalifikáció megszerzését is jelentheti.

A szervezők naponta több, mint nettó egymillió-száztízezer forint pénzdíjat osztanak szét a leggyorsabbak között, a győztesek jutalma közel félmillió forint mindhárom eseményen az UCI szabályai szerint.

Az első nap Szlovákiában, Kassán rajtol a mezőny majd a határt átlépve 121,2 kilométer megtétele után miskolci Hősök terén ér célba. A verseny útvonaláról készített rövid animáció az alábbiakban tekinthető meg: