Felnőtt Időfutam OB eredmények: Fejes, Király és Kenyeres lett a bajnok

mkszsz

A Felnőtt férfi és női valamint U23 férfi korcsoportok számára kiírt nemzeti bajnokság Rajkán került megrendezésre.

 

 

 

A nők versenyével kezdődött a bajnokság. Király Mónika magabiztosan versenyzett, még a hőség sem zavarta, s közel negyed perces előnnyel győzött Dósa Eszter előtt. Dósa második helyével egyet előbbre lépett tavalyi bronzérmes helyezéséhez képest.

A férfiaknál Fejes Gábor (Dr.Bátorfi Aktk) bajnokhoz méltóan versenyzett és megismételte tavalyi eredményét. A percenkénti indítású versenyen 10 kilométernél már megelőzte az előtte rajtoló tavalyi ezüstérmest – Lengyel Gábort (Hungarofondo), majd féltávnál a tavalyi bronzérmest – Hemmert Jánost (Cervelo Team Prolog) is maga mögött hagyta.

Az idei évben első ízben magyar színekben induló Dér Zsolt a dobogó második fokára léphetett fel, pekingi olimpikonunk – Kusztor Péter bronzérmes lett, londoni olimpikonunk Lovassy Krisztián a negyedik helyen fejezte be a versenyt. A tavalyi ezüstérmes Lengyel Gábor ezúttal viszont csak a kilencedik helyen ért célba.

Hölgyeknél legújabb profi versenyzőnk Király Mónika (Sqadra Scappatella), U23 férfiak között – a fiatal tehetség – Kenyeres Ábel (Utensilnord Ora24.eu) diadalmaskodott.

Eredmények:

Felnőtt-férfiak (30 km – 46,102 km/h)
Rang Code UCI Nom / Prénom Equipe Temps Ecart
Rank UCI Code Last Name / First Name Team Time Gap
1 HUN19890525 FEJES Gábor Dr. Bátorfi Aktk 0:39:02,64
2 HUN19830325 DÉR Zsolt Utensilnord Ora24.eu 0:39:30,26 + 00:28
3 HUN19841227 KUSZTOR Péter Utensilnord Ora24.eu 0:39:36,01 + 00:33
4 HUN19880623 LOVASSY Krisztián Utensilnord Ora24.eu 0:39:51,61 + 00:49
5 HUN19730525 HAVAS Péter Cervelo Team Prolog 0:40:24,21 + 01:22
6 HUN19740724 KISKÓ Gábor Bianchi Club KE 0:41:52,51 + 02:50
7 HUN19810421 CSOMOR Zoltán Team Veloki 0:42:05,15 + 03:03
8 HUN19780815 TAKÁCS Tamás Merida CST Road Team 0:42:37,04 + 03:34
9 HUN19791005 LENGYEL Gábor Hungarofondo 0:42:43,19 + 03:41
10 HUN19791129 TALLIÁN Péter Blue Scorpions MC 0:43:45,93 + 04:43
11 HUN19760613 HEMMERT János Cervelo Team Prolog 0:44:26,56 + 05:24
HUN19810325 CADOR Rida Utensilnord Ora24.eu DSQ
HUN19870609 TÓTH Norbert Dr. Bátorfi Aktk DNS
HUN19770521 SZABÓ András Merida CST Road Team DNS
HUN19800603 HALÁSZ Krisztián GoFast Hungary DNS
HUN19760518 VINCZE Levente GoFast Hungary DNS
HUN19691022 KIRÁLY Zoltán Dr. Bátorfi Aktk DNS
HUN19760418 KÓNYA Tamás Dr. Bátorfi Aktk DNS
Felnőtt-nők (20 km – 39,588 km/h)
Rang Code UCI Nom / Prénom Equipe Temps Ecart
Rank UCI Code Last Name / First Name Team Time Gap
1 HUN19831120 KIRÁLY Mónika Sqadra Scappatella 0:30:18,74
2 HUN19831102 DÓSA Eszter Vitalitás SE-Scott-Nutrixxion 0:30:32,66 + 00:14
3 HUN19830505 SZUROMINÉ PULSFORT Diána Bianchi Club KE 0:31:10,48 + 00:52
4 HUN19840425 KUSZTOR-JURENKA Krisztina Bianchi Club KE 0:31:17,77 + 00:59
5 HUN19811121 SZEGHALMINÉ KENYÓ Anita Dr.Bátorfi Aktk 0:31:46,52 + 01:28
6 HUN19910304 EPRES Kornélia Bikeexpressz SE 0:31:59,76 + 01:41
7 HUN19790523 BENICS Réka Eszter PSV – Cycling -Team Berlin 0:32:28,14 + 02:09
8 HUN19800527 ÁNYOS Szilvia Bianchi Club KE 0:33:49,15 + 03:30
9 HUN19901008 AL SAIDI Leila Team Veloki 0:34:03,23 + 03:44
10 HUN19940801 WOHLMUTTER Alexandra Zinkpower Moson 0:36:08,60 + 05:50
11 HUN19870401 JAKÓCS Fruzsina Merida CST Road Team DNS
12 HUN19920817 KORMOS Veronika Anna Sengers Ladies Cycling Team DNS
13 HUN19760619 GALLYAS Noémi Merida CST Road Team DNS
U23-férfiak (30 km – 44,920 km/h)
Rang Code UCI Nom / Prénom Equipe Temps Ecart
Rank UCI Code Last Name / First Name Team Time Gap
1 HUN19940214 KENYERES Ábel* Utensilnord Ora24.eu 0:40:04,25
2 HUN19920204 PALOTAI Péter* Utensilnord Ora24.eu 0:40:25,88 + 00:22
3 HUN19930302 VARGA Péter* RSC Arbö Südburgenland 0:41:07,75 + 01:03
4 HUN19931114 MOGYORÓSI Máté* Dr. Bátorfi Aktk 0:42:24,80 + 02:21
5 HUN19930408 KURILLA Bence* Bikeexpressz SE 0:42:26,28 + 02:22
6 HUN19930616 VARGA Péter* Cervelo Team Prolog 0:42:33,63 + 02:29
Gratulálunk az eredményekhez!
Kassai János