| Tartalomjegyzék |
|---|
| Év sportolója 2008 |
| kapcsolodó dokumentumok |
| Minden oldal |
A sportvilágban évtizedek óta az esztendõ csattanója, illetõleg ünnepélyes lezárása az "ÉV SPORTOLÓJA" választása.
A mai napon megválasztásra kerültek az MKSZSZ országúti és pálya szakágainak 2008as év sportolói. A címet elnyerő sportolóknak gratulálunk és további szép sikereket kívánunk.
2008 év sportolói országúton
Király Mónika Mosonmagyaróvári TE
Kusztor Péter P-Nívó Betonexpressz 2000 SE
2008 év sportolói pályán
Zelinka Gabriella FTC
Berkesi András FTC
Király Mónika idén három bajnoki címet szerzett országúton - egyéni időfutamban, páros időfutamban, valamint a hegyi bajnokságon. Mindezek mellett a hosszútávú országos bajnokságon a második helyen végzett Kenyó Anita mögött.
Kusztor Péter derekasan helytállva a pekingi olimpia mezőnyversenyében 66., míg Varesében az országúti világbajnokság mezőnyversenyében a 69. helyen végzett. A hazai bajnokságok közül országúton a páros ob-n diadalmaskodott, pályán pedig 4000 méteren egyéniban és csapatban egyaránt a dobogó legtetejére állhatott.
Zelinka Gabriella az U19-es korosztály megszerezhető 6 bajnoki címe közül ötöt gyűjtött be a pályabajnokságon. Nem sokkal ezután első komolyabb nemzetközi pályaversenyén, az utánpótlás korosztályok számára Pruszkowban (Lengyelország) rendezett pálya Európa-bajnokságon a 2000 méteres állórajtos időfutamban 2′39,267″-es időeredménnyel (korábbi csúcs: 1986, Seregély Márta, 2′44,28″) új magyar csúcsot ért el. Ugyanitt a pontverseny előfutamából a kilencedik helyen jutott tovább, a döntőben 15. helyen zárt.
Berkesi András az idei pályabajnokságon a megszerezhető 6 egyéni bajnoki címből hármat (sprint, keirin, 1000 m-es állórajtos időfutam), míg a két csapatszámból egyet (sprint csapat Ábrók Norberttel és Specziár Viktorral) szerzett meg. Mindezek mellé pontversenyben még egy bronzérmet is gyűjtött. Teljesítményének értékét még tovább növeli, hogy négy bajnokságából hármat (keirin, sprint csapat, 1000 m) egyetlen napon gyűjtött be. Mindemellett a Millenárison rendezett Vasló Kupa nemzetközi pályaverseny felnőtt összetettjét és pontversenyét egyaránt nyerte.
