Világbajnokságok eredményei 1.

uci_vb

A világbajnokságok, egészen 1992-ig az országúti kerékpáros élet legnagyobb eseményei közé tartoztak – és tartoznak ma is. Érdekes felidézni, hogy melyik korcsoportban, melyik évben kik voltak azok, akikre a világ akkoriban felfigyelt, hiszen néhány jelenlegi kerékpáros világsztár már fiatal korában is komoly eredményekkel büszkélkedhetett.

A sorozat első cikkében a legfiatalabb versenyszám, a felnőtt-férfi és felnőtt-női csapat időfutam világbajnokságok eredményeit, valamint az ifjúsági-női és ifjúsági férfi korcsoport egyéni időfutam versenyszámok eredményeit mutatjuk be kronológiai sorrendben.

 

Egyéni Időfutam Világbajnokságok eddigi eredményei Ifjúsági-férfi kategóriában (*)
Év Helyszín Aranyérem Ezüstérem Bronzérem
1994 Quito (ECU) Deane Roger (AUS) Heat Sandall (USA) Laurent Lefevre (FRA)
1995 San Marino (SMR) Joshua Collingswood (AUS) Mirko Laurina (ITA) Cadel Evans (AUS)
1996 Novo Mesto (SLO) Simone Lo Vano (ITA) Matthew Hayman (AUS) Loury Krivtsov (UKR)
1997 San Sebastian (ESP) Torsten Hieckmann (GER) Michael Rogers (AUS) Alexei Markov (RUS)
1998 Valkenburg (NED) Fabian Cancellara (SUI) Torsten Hieckmann (GER) Filippo Pozzato (ITA)
1999 Trevisio (ITA) Fabian Cancellara (SUI) Rouslan Kaioumov (RUS) Christian Knees (GER)
2000 Plouay (FRA) Peter Mazur (POL) Vladimir Groussev (RUS) Christian Müller (GER)
2001 Lisszabon (POR) Jurgen Van Den Broeck (BEL) Oleksandr Kvachuk (UKR) Niels Scheuneman (NED)
2002 Zolder (BEL) Mikhail Ignatiev (RUS) Mark Jamieson (AUT) Vincenzo Nibali (ITA)
2003 Hamilton (CAN) Mikhail Ignatiev (RUS) Dmytro Grabovskyy (UKR) Viktor Renang (SWE)
2004 Bardolino (ITA) Patrick Gretsch (GER) Roman Kreuziger (CZE) Stefan Schafer (GER)
2005 Oberwart (AUT) Marcel Kittel (GER) Alexandr Piluschkin (MDA) Siarhei Papok (BLR)
2006 Spa-Francorchamps (BEL) Marcel Kittel (GER) Etienne Pieret (FRA) Tony Gallopin (FRA)
2007 Aguascalientes (MEX) Taylor Phinney (USA) John Degenkolb (GER) Nikita Novikov (RUS)
2008 Cape Town (RSA) Michal Kwiatkowski (POL) Jakob Steigmiller (GER) Taylor Phinney (USA)
2009 Moscow (RUS) Luke Durbridge (AUS) Lawson Craddock (USA) Lasse Norman Hansen (DEN)
2010 Offida (ITA) Bob Jungels (LUX) Jasha Sütterlin (GER) Lawson Craddock (USA)
2011 Koppenhága (DEN) Mads Wurtz Schmidt (DEN) James Oram (NZL) David Edwards (AUS)
2012 Valkenburg (NED) Oskar Swendsen (NOR) Matej Mohoric (SLO) Maximilien Schachmann (GER)
2013 Firenze (ITA) Igor Decraene (BEL) Mathias Krigbaum (DEN) Zeke Mostov (USA)
2014 Ponferrada (ESP) Lennard Kamna (GER) Adrien Costa (USA) Michael Strorer (AUS)

 

Egyéni Időfutam Világbajnokságok eddigi eredményei Ifjúsági-női kategóriában (*)
Év Helyszín Aranyérem Ezüstérem Bronzérem
1994 Quito (ECU) Chiari Mariani (ITA) Evi Gensheimer (GER) Ita Kryanoskaya (RUS)
1995 San Marino (SMR) Linda Visentini (ITA) Christina Becker (GER) Tatiana Stiajkina (RUS)
1996 Novo Mesto (SLO) Rachel Linke (AUS) Natascha Klewitz (GER) Samanta Loschi (ITA)
1997 San Sebastian (ESP) Olga Zabelinskaia (RUS) Sylvia Hübscher (GER) Maria Cagigas (ESP)
1998 Valkenburg (NED) Trixi Worrack (GER) Olga Zabelinskaia (RUS) Geneviéve Jeanson (CAN)
1999 Trevisio (ITA) Geneviéve Jeanson (CAN) Juliette Vandekerckhove (FRA) Trixi Worrack (GER)
2000 Plouay (FRA) Juliette Vandekerckhove (FRA) Katherine Bates (AUS) Bertine Spijkerman (NED)
2001 Lisszabon (POR) Nicole Cooke (GBR) Natalia Boiarsaia (RUS) Diana Elmentaite (LTU)
2002 Zolder (BEL) Anna Zugno (ITA) Tatiana Guderzo (ITA) Claudia Hecht (GER)
2003 Hamilton (CAN) Bianca Knöpfle (GER) Loes Markerink (NED) Iris Slappendel (NED)
2004 Bardolino (ITA) Tereza Hurikova (CZE) Rebecca Much (USA) Amanda Spratt (AUS)
2005 Oberwart (AUT) Lisa Brennauer (GER) Tereza Hurikova (CZE) Mie Bekker Lacota (DEN)
2006 Spa-Francorchamps (BEL) Rebecca Spence (NZL) Lesya Kalitovska (UJR) Mie Bekker Lacota (DEN)
2007 Aguascalientes (MEX) Josephine Tomic (AUS) Valeriya Kononenko (UKR) Jerika Hutchinson (USA)
2008 Cape Town (RSA) Maria Grandt Petersen (DEN) Valeriya Kononenko (UKR) Laura Dittmann (GER)
2009 Moscow (RUS) Canna Solovei (UKR) Pauline Ferrand Prevot (FRA) Elizaveta Oshurkova (UKR)
2010 Offida (ITA) Canna Solovei (UKR) Pauline Ferrand Prevot (FRA) Amy Cure (AUS)
2011 Koppenhága (DEN) Jessica Allen (AUS) Elinor Barker (GBR) Mieke Kroger (GER)
2012 Valkenburg (NED) Elinor Barker (GBR) Cecille Ludvig (DEN) Demi De Jong (NED)
2013 Firenze (ITA) Severine Eraud (FRA) Alexandria Nicholls (AUS) Alexandra Manly (AUS)
2014 Ponferrada (ESP) Macey Stewart (AUS) Pernille Mathiesen (DEN) Anna-Leeza Hull (AUS)

 

 Csapat Időfutam Világbajnokságok eddigi eredményei felnőtt-férfi kategóriában (*)
Év Helyszín Aranyérem Ezüstérem Bronzérem Táv
2012 Valkenburg (NED) Omega Pharma – Qiuck -Step (BEL) BMC Racing Team (USA) Orica GreenEDGE (AUS) 53
2013 Firenze (ITA) Omega Pharma – Qiuck -Step (BEL) Orica GreenEDGE (AUS) Sky Procycling (GBR) 57,2
2014 Ponferrada (ESP) BMC Racing Team (USA) Orica GreenEDGE (AUS) Omega Pharma – Qiuck -Step (BEL) 57,1

 

Csapat Időfutam Világbajnokságok eddigi eredményei felnőtt-férfi kategóriában (*)
Év Helyszín Aranyérem Ezüstérem Bronzérem Táv
2012 Valkenburg (NED) Team Specialized-Lululemon (GER) Orica-AIS (AUS) AA Drink-leontien.nl (NED) 34
2013 Firenze (ITA) Team Specialized-Lululemon (USA) Rabo Women Cycling Team (NED) Orica-AIS (AUS) 42,8
2014 Ponferrada (ESP) Specialized-Lululemon (USA) Orica-AIS (AUS) Astana BePink Womens Team (ITA) 36,2

 

Egyéni Időfutam Világbajnokságok eddigi eredményei Felnőtt-férfi kategóriában (*)
Év Helyszín Aranyérem Ezüstérem Bronzérem Táv Átlag
1994 Palermo (ITA) Chris Boardman (GBR) Andrea Chiurato (ITA) Jan Ullrich (GER) 42 50,832
1995 Tunja (COL) Miguel Indurain (ESP) Abraham Olano (ESP) Uwe Peschel (GER) 43 46,481
1996 Lugnano (SUI) Alex Zuelle (SUI) Chris Boardman (GBR) Tony Rominger (SUI) 40,4 50,258
1997 San Sebastian (ESP) Laurent Jalabert (FRA) Sergei Gontchar (UKR) Chris Boardman (GBR) 42,6 49,135
1998 Valkenburg (NED) Abraham Olano (ESP) Melchior Mauri (ESP) Sergei Gontchar (UKR) 43,5 47,859
1999 Trevisio (ITA) Jan Ullrich (GER) Michael Andersson (SWE) Chris Boardman (GBR) 50,6 50,209
2000 Plouay (FRA) Sergei Gontchar (UKR) Michael Rich (GER) László Bodrogi (HUN) 47,6 50,672
2001 Lisszabon (POR) Jan Ullrich (GER) David Millar (GBR) Santiago Botero (COL) 38,7 44,798
2002 Zolder (BEL) Santiago Botero (COL) Michael Rich (GER) Igor González de Galdeano (ESP) 40,4 50,352
2003 Hamilton (CAN) Michael Rogers (AUS) Uwe Peschel (GER) Michael Rich (GER) 41,3 48,319
2004 Bardolino (ITA) Michael Rogers (AUS) Michael Rich (GER) Alexandre Vinokourov (KAZ) 46,8 48,78
2005 Madrid (ESP) Michael Rogers (AUS) José Iván Gutiérrez (ESP) Fabian Cancellara (SUI) 44,1 49,4
2006 Salzburg (AUT) Fabian Cancellara (SUI) David Zabriskie (USA) Alexandre Vinokourov (KAZ) 40,8 50,645
2007 Stuttgart (GER) Fabian Cancellara (SUI) László Bodrogi (HUN) Stef Clement (GER) 44,9 48,381
2008 Varese (ITA) Bert Grabsch (GER) Svein Tuft (CAN) David Zabriskie (USA) 43,7 50,407
2009 Mendrisio (SUI) Fabian Cancellara (SUI) Gustav Larsson (SWE) Tony Martin (GER) 49,8 51,59
2010 Melbourne (AUS) Fabian Cancellara (SUI) David Millar (GBR) Tony Martin (GER) 45,6 47,048
2011 Koppenhága (DEN) Tony Martin (GER) Bradley Wiggins (GBR) Fabian Cancellara (SUI) 46,4 51,813
2012 Valkenburg (NED) Tony Martin (GER) Taylor Phinney (USA) Vasil Kiryenka (BLR) 45,7 46,755
2013 Firenze (ITA) Tony Martin (GER) Bradley Wiggins (GBR) Fabian Cancellara (SUI) 57,9 52,911
2014 Ponferrada (ESP) Bradley Wiggins (GBR) Tony Martin (GER) Tom Dumoulin (NED) 47,1 50,083

 

 Egyéni Időfutam Világbajnokságok eddigi eredményei Felnőtt-női kategóriában (*)
Év Helyszín Aranyérem Ezüstérem Bronzérem Táv
1994 Cantania (ITA) Karen Kurreck (USA) Anne Samplontus (CAN) Jeannie Longo (FRA) 30
1995 Tunja (COL) Jeannie Longo (FRA) Clara Hugues (CAN) Kathryn Watt (AUS) 26
1996 Lugnano (SUI) Jeannie Longo (FRA) Catherine Marsal (FRA) Alessandra Cappellotto (ITA) 26
1997 San Sebastian (ESP) Jeannie Longo (FRA) Zoulfia Zabirova (RUS) Judith Arndt (GER) 28
1998 Valkenburg (NED) Leontien Van Moorsel (NED) Zoulfia Zabirova (RUS) Judith Arndt (GER) 23
1999 Trevisio (ITA) Leontien Van Moorsel (NED) Anna Wilson (AUS) Edita Pucinskaite (LTU) 25
2000 Plouay (FRA) Mari Holden (USA) Jeannie Longo (FRA) Rasa Polikeviciute (LTU) 24
2001 Lisszabon (POR) Jeannie Longo (FRA) Nicole Brandli (SUI) Teodora Ruano (ESP) 19
2002 Zolder (BEL) Zoulfia Zabirova (RUS) Nicole Brandli (SUI) Karin Thürig (SUI) 23
2003 Hamilton (CAN) Joane Somarriba (ESP) Judith Arndt (GER) Zoulfia Zabirova (RUS) 20
2004 Bardolino (ITA) Karin Thürig (SUI) Judith Arndt (GER) Zoulfia Zabirova (RUS) 24
2005 Madrid (ESP) Karin Thürig (SUI) Joane Somarriba (ESP) Kristin Armstrong (USA) 22
2006 Salzburg (AUT) Kristin Armstrong (USA) Karin Thürig (SUI) Christine Thornburn (USA) 26
2007 Stuttgart (GER) Hanka Kupfernagel (GER) Kristin Armstrong (USA) Christiane Soeder (AUT) 25
2008 Varese (ITA) Amber Neben (USA) Christiane Soeder (AUT) Judith Arndt (GER) 25
2009 Mendrisio (SUI) Kristin Armstrong (USA) Noemi Cantele (ITA) Linda Villumsen (DEN) 26
2010 Melbourne (AUS) Emma Pooley (GBR) Judith Arndt (GER) Linda Villumsen (NZL) 22
2011 Koppenhága (DEN) Judith Arndt (GER) Linda Villumsen (NZL) Emma Pooley (GBR) 28
2012 Valkenburg (NED) Judith Arndt (GER) Evelyn Stevens (USA) Linda Villumsen (NZL) 24
2013 Firenze (ITA) Ellen Van Dijk (NED) Linda Villumsen (NZL) Carmen Small (USA) 22
2014 Ponferrada (ESP) Lisa Brennauer (GER) Anna Solovey (UKR) Evelyn Stevens (USA) 29,5

 

Egyéni Időfutam Világbajnokságok eddigi eredményei U23-férfi kategóriában (*)
Év Helyszín Aranyérem Ezüstérem Bronzérem Táv
1996 Lugnano (SUI) Luca Sironi (ITA) Roberto Sgambelluri (ITA) Andreas Kloeden (GER) 40
1997 San Sebastian (ESP) Fabio Malberti (ITA) László Bodrogi (HUN) David George (RSA) 32
1998 Valkenburg (NED) Thor Hushovd (NOR) Frédéric Finot (FRA) Gian Mario Ortenzi (ITA) 33
1999 Trevisio (ITA) José Ivan Gutierrez (ESP) Michael Rogers (AUS) Evgeni Petrov (RUS) 33
2000 Plouay (FRA) Evgeni Petrov (RUS) Fabian Cancellara (SUI) Michael Rogers (AUS) 35
2001 Lisszabon (POR) Danny Pate (USA) Sebastian Lang (GER) James Perry (RSA) 33
2002 Zolder (BEL) Tomas Vaitkus (LTU) Alexandr Bespalov (RUS) Sergio Paulinho (POR) 33
2003 Hamilton (CAN) Marcus Fothen (GER) Niels Scheuneman (NED) Alexandr Bespalov (RUS) 31
2004 Bardolino (ITA) Janez Brajkovic (SLO) Thomas Dekker (NED) Vincenzo Nibali (ITA) 36
2005 Madrid (ESP) Mikhail Ignatiev (RUS) Dmytro Grabovskyy (UKR) Peter Latham (NZL) 38
2006 Salzburg (AUT) Dominique Cornu (BEL) Mikhail Ignatiev (RUS) Jérome Coppel (FRA) 40
2007 Stuttgart (GER) Lars Boom (NED) Mikhail Ignatiev (RUS) Jérome Coppel (FRA) 38
2008 Varese (ITA) Adriano Malori (ITA) Patrick Gretsch (GER) Cameron Meyer (AUS) 33
2009 Mendrisio (SUI) Jack Bobridge (AUS) Nelson Oliveira (POR) Patrick Gretsch (GER) 33
2010 Melbourne (AUS) Taylor Phinney (USA) Luke Durbridge (AUS) Marcel Kittel (GER) 31
2011 Koppenhága (DEN) Luke Durbridge (AUS) Rasmus C. Quaade (DEN) Michael Hepburn (AUS) 35
2012 Valkenburg (NED) Anton Vorobyev (RUS) Rohan Dennis (AUS) Damien Howson (AUS) 36
2013 Firenze (ITA) Damien Howson (AUS) Yoann Paillot (FRA) Lasse Norman Hansen (DEN) 43,5
2014 Ponferrada (ESP) Campbell Flakemore (AUS) Ryan Mullen (IRL) Stefan Kueng (SUI) 36,2

 

 Egyéni Időfutam Világbajnokságok eddigi eredményei Ifjúsági-férfi kategóriában (*)
Év Helyszín Aranyérem Ezüstérem Bronzérem
1994 Quito (ECU) Deane Roger (AUS) Heat Sandall (USA) Laurent Lefevre (FRA)
1995 San Marino (SMR) Joshua Collingswood (AUS) Mirko Laurina (ITA) Cadel Evans (AUS)
1996 Novo Mesto (SLO) Simone Lo Vano (ITA) Matthew Hayman (AUS) Loury Krivtsov (UKR)
1997 San Sebastian (ESP) Torsten Hieckmann (GER) Michael Rogers (AUS) Alexei Markov (RUS)
1998 Valkenburg (NED) Fabian Cancellara (SUI) Torsten Hieckmann (GER) Filippo Pozzato (ITA)
1999 Trevisio (ITA) Fabian Cancellara (SUI) Rouslan Kaioumov (RUS) Christian Knees (GER)
2000 Plouay (FRA) Peter Mazur (POL) Vladimir Groussev (RUS) Christian Müller (GER)
2001 Lisszabon (POR) Jurgen Van Den Broeck (BEL) Oleksandr Kvachuk (UKR) Niels Scheuneman (NED)
2002 Zolder (BEL) Mikhail Ignatiev (RUS) Mark Jamieson (AUT) Vincenzo Nibali (ITA)
2003 Hamilton (CAN) Mikhail Ignatiev (RUS) Dmytro Grabovskyy (UKR) Viktor Renang (SWE)
2004 Bardolino (ITA) Patrick Gretsch (GER) Roman Kreuziger (CZE) Stefan Schafer (GER)
2005 Oberwart (AUT) Marcel Kittel (GER) Alexandr Piluschkin (MDA) Siarhei Papok (BLR)
2006 Spa-Francorchamps (BEL) Marcel Kittel (GER) Etienne Pieret (FRA) Tony Gallopin (FRA)
2007 Aguascalientes (MEX) Taylor Phinney (USA) John Degenkolb (GER) Nikita Novikov (RUS)
2008 Cape Town (RSA) Michal Kwiatkowski (POL) Jakob Steigmiller (GER) Taylor Phinney (USA)
2009 Moscow (RUS) Luke Durbridge (AUS) Lawson Craddock (USA) Lasse Norman Hansen (DEN)
2010 Offida (ITA) Bob Jungels (LUX) Jasha Sütterlin (GER) Lawson Craddock (USA)
2011 Koppenhága (DEN) Mads Wurtz Schmidt (DEN) James Oram (NZL) David Edwards (AUS)
2012 Valkenburg (NED) Oskar Swendsen (NOR) Matej Mohoric (SLO) Maximilien Schachmann (GER)
2013 Firenze (ITA) Igor Decraene (BEL) Mathias Krigbaum (DEN) Zeke Mostov (USA)
2014 Ponferrada (ESP) Lennard Kamna (GER) Adrien Costa (USA) Michael Strorer (AUS)

 

Egyéni Időfutam Világbajnokságok eddigi eredményei Ifjúsági-női kategóriában (*)
Év Helyszín Aranyérem Ezüstérem Bronzérem
1994 Quito (ECU) Chiari Mariani (ITA) Evi Gensheimer (GER) Ita Kryanoskaya (RUS)
1995 San Marino (SMR) Linda Visentini (ITA) Christina Becker (GER) Tatiana Stiajkina (RUS)
1996 Novo Mesto (SLO) Rachel Linke (AUS) Natascha Klewitz (GER) Samanta Loschi (ITA)
1997 San Sebastian (ESP) Olga Zabelinskaia (RUS) Sylvia Hübscher (GER) Maria Cagigas (ESP)
1998 Valkenburg (NED) Trixi Worrack (GER) Olga Zabelinskaia (RUS) Geneviéve Jeanson (CAN)
1999 Trevisio (ITA) Geneviéve Jeanson (CAN) Juliette Vandekerckhove (FRA) Trixi Worrack (GER)
2000 Plouay (FRA) Juliette Vandekerckhove (FRA) Katherine Bates (AUS) Bertine Spijkerman (NED)
2001 Lisszabon (POR) Nicole Cooke (GBR) Natalia Boiarsaia (RUS) Diana Elmentaite (LTU)
2002 Zolder (BEL) Anna Zugno (ITA) Tatiana Guderzo (ITA) Claudia Hecht (GER)
2003 Hamilton (CAN) Bianca Knöpfle (GER) Loes Markerink (NED) Iris Slappendel (NED)
2004 Bardolino (ITA) Tereza Hurikova (CZE) Rebecca Much (USA) Amanda Spratt (AUS)
2005 Oberwart (AUT) Lisa Brennauer (GER) Tereza Hurikova (CZE) Mie Bekker Lacota (DEN)
2006 Spa-Francorchamps (BEL) Rebecca Spence (NZL) Lesya Kalitovska (UJR) Mie Bekker Lacota (DEN)
2007 Aguascalientes (MEX) Josephine Tomic (AUS) Valeriya Kononenko (UKR) Jerika Hutchinson (USA)
2008 Cape Town (RSA) Maria Grandt Petersen (DEN) Valeriya Kononenko (UKR) Laura Dittmann (GER)
2009 Moscow (RUS) Canna Solovei (UKR) Pauline Ferrand Prevot (FRA) Elizaveta Oshurkova (UKR)
2010 Offida (ITA) Canna Solovei (UKR) Pauline Ferrand Prevot (FRA) Amy Cure (AUS)
2011 Koppenhága (DEN) Jessica Allen (AUS) Elinor Barker (GBR) Mieke Kroger (GER)
2012 Valkenburg (NED) Elinor Barker (GBR) Cecille Ludvig (DEN) Demi De Jong (NED)
2013 Firenze (ITA) Severine Eraud (FRA) Alexandria Nicholls (AUS) Alexandra Manly (AUS)
2014 Ponferrada (ESP) Macey Stewart (AUS) Pernille Mathiesen (DEN) Anna-Leeza Hull (AUS)

 

Csapat Időfutam Világbajnokságok eddigi eredményei felnőtt-férfi kategóriában (*)
Év Helyszín Aranyérem Ezüstérem Bronzérem Táv
2012 Valkenburg (NED) Omega Pharma – Qiuck -Step (BEL) BMC Racing Team (USA) Orica GreenEDGE (AUS) 53
2013 Firenze (ITA) Omega Pharma – Qiuck -Step (BEL) Orica GreenEDGE (AUS) Sky Procycling (GBR) 57,2
2014 Ponferrada (ESP) BMC Racing Team (USA) Orica GreenEDGE (AUS) Omega Pharma – Qiuck -Step (BEL) 57,1

 

Csapat Időfutam Világbajnokságok eddigi eredményei felnőtt-férfi kategóriában (*)
Év Helyszín Aranyérem Ezüstérem Bronzérem Táv
2012 Valkenburg (NED) Team Specialized-Lululemon (GER) Orica-AIS (AUS) AA Drink-leontien.nl (NED) 34
2013 Firenze (ITA) Team Specialized-Lululemon (USA) Rabo Women Cycling Team (NED) Orica-AIS (AUS) 42,8
2014 Ponferrada (ESP) Specialized-Lululemon (USA) Orica-AIS (AUS) Astana BePink Womens Team (ITA) 36,2