Világbajnokságok eredményei 2.

uci_vb

A világbajnokságok, egészen 1992-ig az országúti kerékpáros élet legnagyobb eseményei közé tartoztak – és tartoznak ma is. Érdekes felidézni, hogy melyik korcsoportban, melyik évben kik voltak azok, akikre a világ akkoriban felfigyelt, hiszen néhány jelenlegi kerékpáros világsztár már fiatal korában is komoly eredményekkel büszkélkedhetett.

A sorozat második részében az országúti mezőnyversenyek eredményeit tekinthetik meg a felnőtt-férfi (1927-től), a felnőtt-női (1958-tól), az U23-as (1996-tól), az ifjúsági-női (1987-től) az ifjúsági-férfi korcsoport (1975-től) tekintetében. Az adatok egyes esetben a versenytávokat, a felnőtt-férfi korcsoport eredményei mellett az elért átlagsebességeket is bemutatják kronológiai sorrendben.

 

 Az Országúti Világbajnokságok eddigi eredményei Felnőtt-férfi kategóriában (*)
Év Helyszín Aranyérem Ezüstérem Bronzérem Táv Átlag
1927 Nürburgring (GER) Alfredo Binda (ITA) Constante Girardengo (ITA) Domenico Piemontesi (ITA) 182 27,544
1928 Budapest (HUN) Georges Ronsse (BEL) Herbert Nebe (GER) Bruno Wolke (GER) 192 30,302
1929 Zürich (SUI) Georges Ronsse (BEL) Nicolas Frantz (LUX) Alfredo Binda (ITA) 200 29,405
1930 Liége (BEL) Alfredo Binda (ITA) Learco Guerra (ITA) Georges Ronsse (BEL) 210 27,953
1931 Koppenhága (DEN) Learco Guerra (ITA) Ferdinand Le Drogo (FRA) Albert Buchi (SUI) 172 35,135
1932 Róma (ITA) Alfredo Binda (ITA) Remo Bertoni (ITA) Nicolas Frantz (LUX) 206 29,340
1933 Monthléry (FRA) Georges Speicher (FRA) Antonin Magne (FRA) Marin Valentin (NED) 250 34,967
1934 Lipcse (GER) Karel Kaers (BEL) Learco Guerra (ITA) Gustaaf Danneels (BEL) 225 37,994
1935 Florette (BEL) Jean Aerts (BEL) Luciano Montero (ESP) Gustaaf Danneels (BEL) 216 35,476
1936 Bern (SUI) Antonin Magne (FRA) Aldo Bini (ITA) Theo Middelkamp (NED) 218 37,065
1937 Koppenhága (DEN) Eloi Meulemberg (BEL) Emil Kijewski (GER) Paul Egli (SUI) 297 37,203
1938 Valkenburg (NED) Marcel Kint (BEL) Paul Egli (SUI) Leo Amberg (SUI) 273 34,599
1946 Zürich (SUI) Hans Knetch (SUI) Marcel Kint (BEL) R.V. Steenbergen (BEL) 270 36,448
1947 Reims (FRA) Theo Middelkamp (NED) Albert Sercu (BEL) Jef Janssen (NED) 274 36,677
1948 Valkenburg (NED) Brik Schotte (BEL) Apo Lazarides (FRA) Luc Teisseire (FRA) 266 35,517
1949 Koppenhága (DEN) R.V. Steenbergen (BEL) Ferdy Kubler (SUI) Fausto Coppi (ITA) 290 38,013
1950 Moorslede (BEL) Brik Schotte (BEL) Theo Middelkamp (NED) Ferdy Kubler (SUI) 284 36,263
1951 Varese (ITA) Ferdy Kubler (SUI) Fiorenzo Magni (ITA) Ant. Bevilancqua (ITA) 295 34,834
1952 Luxemburg (LUX) Heinz Muller (RFA) Gottfried Wellenmann (SUI) Ludwig Hormann (RFA) 280 39,449
1953 Lugnano (SUI) Fausto Coppi (ITA) Germain Derijcke (BEL) Stan Ockers (BEL) 270 35,921
1954 Sollinger (GER) Louison Bobet (FRA) Fritz Schar (SUI) Charly Gaul (LUX) 240 32,388
1955 Frascati (ITA) Stan Ockers (BEL) Jean Paul Schmitz (LUX) Germain Derijcke (BEL) 293 33,593
1956 Ballerup (DEN) R.V. Steenbergen (BEL) Rik Van Looy (BEL) Gerrit Schulte (NED) 285 38,335
1957 Waregem (BEL) R.V. Steenbergen (BEL) Louison Bobet (FRA) André Darrigade (FRA) 285 36,997
1958 Reims (FRA) Ercole Baldini (ITA) Louison Bobet (FRA) André Darrigade (FRA) 276 36,944
1959 Zandwoort (NED) André Darrigade (FRA) Michele Gismondi (ITA) Noel Foré (BEL) 292 38,875
1960 Sachsenring (GER) Rik Van Looy (BEL) André Darrigade (FRA) Pino Cerami (BEL) 279 35,861
1961 Bern (SUI) Rik Van Looy (BEL) Nino Defilippis (ITA) Raymond Poulidor (FRA) 285 36,681
1962 Salo (ITA) Jean Stablinski (FRA) Seamus Elliott (IRL) Jos Hoevenaars (BEL) 296 38,374
1963 Ronse (BEL) Benoni Beheyt (BEL) Rik Van Looy (BEL) Jo De Haan (NED) 278 37,554
1964 Sallanches (FRA) Jan Janssen (NED) Vittorio Adorni (ITA) Raymond Poulidor (FRA) 290 38,169
1965 Lasarte (ESP) Tom Simpson (GBR) Rudi Altig (RFA) Roger Swerts (BEL) 267 40,178
1966 Nürburgring (GER) Rudi Altig (RFA) Jacques Anquetil (FRA) Raymond Poulidor (FRA) 273 36,401
1967 Heerlen (NED) Eddy Merckx (BEL) Jan Janssen (NED) Ramón Sáez (ESP) 265 39,315
1968 Imola (ITA) Vittorio Adorni (ITA) Herman Van Springel (BEL) Michele Dancelli (ITA) 277 37,168
1969 Zolder (BEL) Harm Ottenbros (NED) Julien Stevens (BEL) Michele Dancelli (ITA) 262 41,100
1970 Leicester (GBR) Jean P. Monsere (BEL) Leif Mortensen (DEN) Felice Gimondi (ITA) 271 41,418
1971 Mendrisio (SUI) Eddy Merckx (BEL) Felice Gimondi (ITA) Cyrille Guimard (FRA) 268 40,410
1972 Gap (FRA) Marino Basso (ITA) Franco Bitossi (ITA) Cyrille Guimard (FRA) 272 38,392
1973 Montjuic (ESP) Felice Gimondi (ITA) Freddy Maertens (BEL) Luis Ocana (ESP) 248 38,115
1974 Montreal (CAN) Eddy Merckx (BEL) Raymond Poulidor (FRA) Mariano Martinez (FRA) 262 38,194
1975 Yvoir (BEL) Hennie Kuiper (NED) R. De Vlaeminck (BEL) Jean Pierre Danguillaurne (FRA) 266 39,968
1976 Ostuni (ITA) Freddy Maertens (BEL) Francesco Moser (ITA) Tino Conti (ITA) 288 40,547
1977 San Cristóbal (VEN) Francesco Moser (ITA) Dietrich Thurau (RFA) Franco Bitossi (ITA) 255 38,597
1978 Nürburgring (GER) Gerrie Knetemann (NED) Francesco Moser (ITA) Jorgen Marcussen (DEN) 273 36,329
1979 Valkenburg (NED) Jan Raas (NED) Dietrich Thurau (RFA) J.R. Bernaudeau (FRA) 274 38,965
1980 Sallanches (FRA) Bernard Hinault (FRA) Gini B. Baronchelli (ITA) Juan Fernández (ESP) 268 35,554
1981 Prága (TCH) Freddy Maertens (BEL) Giuseppe Saronni (ITA) Bernard Hinault (FRA) 281 38,200
1982 Goodwood (GBR) Giuseppe Saronni (ITA) Greg Lemond (USA) Sean Kelly (IRL) 275 41,026
1983 Altenrhein (SUI) Greg Lemond (USA) Andri Van der Poel (NED) Stephen Roche (IRL) 269 38,432
1984 Barcelona (ESP) Cl. Cirquielion (BEL) Claudio Corti (ITA) Steve Bauer (CAN) 255 37,694
1985 Giavera Montello (ITA) Joop Zoetemelk (NED) Greg Lemond (USA) Moreno Argentin (ITA) 265 41,501
1986 Colorado Springs (USA) Moreno Argentin (ITA) Charly Mottet (FRA) Giuseppe Saronni (ITA) 261 40,007
1987 Villach (AUT) Stephen Roche (IRL) Moreno Argentin (ITA) Juan Fernández (ESP) 276 40,386
1988 Ronse (BEL) Maurizio Fondriest (ITA) Martial Gayant (FRA) Juan Fernández (ESP) 274 38,940
1989 Chambéry (FRA) Greg Lemond (USA) Dimitri Konyshev (URS) Sean Kelly (IRL) 259 38,329
1990 Utsunomiya (JAP) Rudy Dhaenens (BEL) Dirk De Wolf (BEL) Gianni Bugno (ITA) 261 38,011
1991 Stuttgart GER) Gianni Bugno (ITA) Steven Rooks (NED) Miguel Indurain (ESP) 252 39,875
1992 Benidorn (ESP) Gianni Bugno (ITA) Laurent Jalabert (FRA) Dimitri Konyshev (URS) 261 39,790
1993 Oslo (NOR) Lance Armstrong (USA) Miguel Indurain (ESP) Olaf Ludwig (GER) 257 40,979
1994 Agrigento (ITA) Luc Leblanc (FRA) Claudio Ciapucci (ITA) Richard Virenques (FRA) 251 38,347
1995 Bogota (COL) Abraham Olano (ESP) Miguel Indurain (ESP) Marco Pantani (ITA) 265 37,054
1996 Lugnano (SUI) Johan Musseeuw (BEL) Mauro Gianetti (SUI) Michele Bartoli (ITA) 252 39,392
1997 San Sebastian (ESP) Laurent Brochard (FRA) Bo Hamburger (DEN) Leon Van Bon (NED) 256 40,843
1998 Valkenburg (NED) Oskar Camenzind (SUI) Peter Van Peteghem (BEL) Michele Bartoli (ITA) 258 42,822
1999 Verona (ITA) Oskar Freire (ESP) Markus Zberg (SUI) Jean Cyril Robin (FRA) 260 41,108
2000 Plouay (FRA) Romans Vainsteins (LET) Zbigniew Spruch (POL) Oskar Freire (ESP) 268 42,963
2001 Lisszabon (POR) Oskar Freire (ESP) Paolo Bettini (ITA) Andrei Hauptman (SLO) 254 41,503
2002 Zolder (BEL) Mario Cipollini (ITA) Robbie McEwen (AUS) Erik Zabel (GER) 256 46,538
2003 Hamilton (CAN) Igor Astalroa (ESP) Alejandro Valverde (ESP) Peter Van Peteghem (BEL) 258 40,029
2004 Verona (ITA) Oskar Freire (ESP) Erik Zabel (GER) Luca Paolini (ITA) 265 38,107
2005 Madrid (ESP) Tom Boonen (BEL) Alejandro Valverde (ESP) Anthony Geslin (FRA) 273 42,420
2006 Salzburg (AUT) Paolo Bettini (ITA) Erik Zabel (GER) Alejandro Valverde (ESP) 265 42,460
2007 Stuttgart GER) Paolo Bettini (ITA) Alexander Kolobnev (RUS) Stefan Schumacher (GER) 267 39,643
2008 Varese (ITA) Alessandro Ballan (ITA) Damiano Cunego (ITA) Matti Breschel (DEN) 260 39,283
2009 Mendrisio (SUI) Cadel Evans (AUS) Alexander Kolobnev (RUS) Joaquim Rodrigez (ESP) 262 37,777
2010 Melbourne (AUS) Thor Hushovd (NOR) Matti Breschel (DEN) Allan Davis (AUS) 257 40,417
2011 Koppenhága (DEN) Mark Cavendish (GBR) Matthew Harley Goss (AUS) André Greipel (GER) 260 45,821
2012 Valkenburg (NED) Phillippe Gilbert (BEL) Edvald Boasson Hagen (NOR) Alejandro Valverde (ESP) 261 42,246
2013 Firenze (ITA) Rui Costa (POR) Joaquim Rodrigez (ESP) Alejandro Valverde (ESP) 272 36,648
2014 Ponferrada (ESP) Michal Kwiatkowski (POL) Simon Gerrans (AUS) Alejandro Valverde (ESP) 255 40,145

1939 és 1945 között nem rendezték meg a korcsoportos Világbajnokságot

 

Az Országúti Világbajnokságok eddigi eredményei Felnőtt-női kategóriában (*)
Év Helyszín Aranyérem Ezüstérem Bronzérem Táv
1958 Reims (FRA) Elsy Jacobs (LUX) Tamara Novikova (URS) Maria Loukchina (URS) 59
1959 Rotheux (NED) Yvonne Reynders (BEL) Gaina Pouronen (URS) W. Gorbatcheva (URS) 72
1960 Lipcse (GER) Beryl Burton (GBR) Rosa Sels (BEL) Elizabeth Kleinhaus (GER) 61
1961 Douglas (GBR) Yvonne Reynders (BEL) Beryl Burton (GBR) Elsy Jacobs (LUX) 61
1962 Salo (ITA) Marie Rose Gillard (BEL) Yvonne Reynders (BEL) Therese Naessens (BEL) 64
1963 Ronse (BEL) Yvonne Reynders (BEL) Rosa Sels (BEL) Gaina Pouronen (URS) 66
1964 Sallanches (FRA) Emile Sonka (URS) Galina Yudina (URS) Rosa Sels (BEL) 58
1965 Lasarte (ESP) Elisabeth Eicholz (RDA) Yvonne Reynders (BEL) Gaina Pouronen (URS) 51
1966 Nürburg (GER) Yvonne Reynders (BEL) Keetie Hage (NED) Gaina Pouronen (URS) 46
1967 Heerlen (NED) Beryl Burton (GBR) Lubov Zadorojnala (URS) Anita Konkina (URS) 53
1968 Imola (ITA) Keetie Hage (NED) Bajba Tsaune (URS) Milena Tartagni (ITA) 55
1969 Brno (TCH) Audry Mcelmury (USA) Bernadine Swinnerton (GBR) Nina Trofimova (URS) 69
1970 Leicester (GBR) Anita Konkina (URS) Milena Tartagni (ITA) R. Obodovskaya (URS) 60
1971 Mendrisio (SUI) Anita Konkina (URS) Milena Tartagni (ITA) Keetie Hage (NED) 50
1972 Gap (FRA) Geneviéve Gambillon (FRA) Lubov Zadorojnala (URS) Anita Konkina (URS) 60
1973 Montjuic (ESP) Nicole Vandenbroeck (BEL) Keetie Hage (NED) Valentina Rebrovskala (URS) 55
1974 Montreal (CAN) Geneviéve Gambillon (FRA) Bajba Tsaune (URS) Keetie Hage (NED) 60
1975 Mettet (BEL) Tr. Fopma (NED) Geneviéve Gambillon (FRA) Keetie Hage (NED) 54
1976 Ostuni (ITA) Keetie Hage (NED) Luigina Bissoli (ITA) Yvonne Reynders (BEL) 62
1977 San Cristóbal (VEN) Josiane Bost (FRA) Connie Carpenter (USA) Mini Brinkhof (NED) 49
1978 Brauweiler (GER) Beate Habetz (FRA) Keetie Hage (NED) Emanuelle Lorenzo (ITA) 70
1979 Valkenburg (NED) Petra De Bruin (NED) Jenny De Smet (BEL) Beate Habetz (GER) 64
1980 Sallanches (FRA) Beth Heiden (USA) Tullike Jahre (SWE) Amanda Jones (GBR) 53
1981 Prága (TCH) Ute Enzenauer (RFA) Jeannie Longo (FRA) Connie Carpenter (USA) 53
1982 Goodwood (GBR) Mandy Jones (GBR) Maria Canins (ITA) Gerda Sierens (BEL) 61
1983 Altenrhein (SUI) Marianne Berglund (SUI) Rebecca Twigg (USA) Maria Canins (ITA) 60
1985 Giavera Montello (ITA) Jeannie Longo (FRA) Maria Canins (ITA) Sandra Schumacher (RFA) 73
1986 Colorado Springs (USA) Jeannie Longo (FRA) Janelle Parks (USA) Alla Jakovleva (URS) 61
1987 Villach (AUT) Jeannie Longo (FRA) Heleen Hage (NED) Connie Meyer (USA) 72
1989 Chambéry (FRA) Jeannie Longo (FRA) Catherine Marsal (FRA) Maria Canins (ITA) 74
1990 Utsunomiya (JAP) Catherine Marsal (FRA) Ruthie Matthes (USA) Louisa Seghezzi (ITA) 72
1991 Colorado Springs (USA) Leontien Van Moorsel (NED) Inga Thompson (USA) Alison Sydor (CAN) 79
1993 Oslo (NOR) Leontien Van Moorsel (NED) Jeannie Longo (FRA) Laura Charameda (USA) 92
1994 Palermo (ITA) Monica Valvik (NOR) Patsy Maergerman (BEL) Jeanne Golay (USA) 86
1995 Duitama (COL) Jeannie Longo (FRA) Catherine Marsal (FRA) Edita Pucinskaite (LTU) 88
1996 Lugnano (SUI) Barbara Heeb (SUI) Rasa Polikeviciute (LTU) Linda Jackson (CAN) 100
1997 San Sebastian (ESP) Alessandra Cappellotto (ITA) Alisabeth Tadich (AUS) Catherine Marsal (FRA) 108
1998 Valkenburg (NED) Diana Ziliute (LTU) Leontien Van Moorsel (NED) Hanka Kupfernagel (GER) 103
1999 Verona (ITA) Edita Pucinskaite (LTU) Anna Wilson (AUS) Diana Ziliute (LTU) 113
2000 Plouay (FRA) Zinaida Stahurskaia (BLR) Chantal Beltman (NED) Madeleine Lindberg (SWE) 127
2001 Lisszabon (POR) Rasa Polikeviciute (LTU) Edita Pucinskaite (LTU) Jeannie Longo (FRA) 121
2002 Zolder (BEL) Susanne Ljungskog (SWE) Nicole Brandi (SUI) Joane Somarriba (ESP) 128
2003 Hamilton (CAN) Susanne Ljungskog (SWE) Mirjam Melchers (NED) Nicole Cooke (GBR) 124
2004 Verona (ITA) Judith Arndt (GER) Tatiana Guderzo (ITA) Anita Valen (NOR) 132
2005 Madrid (ESP) Regina Schleicher (GER) Nicole Cooke (GBR) Oenone Wood (AUS) 126
2006 Salzburg (AUT) Marianne Vos (NED) Trixi Worrack (GER) Nicole Cooke (GBR) 132
2007 Stuttgart GER) Marian Bastianelli (ITA) Marianne Vos (NED) Giorgia Bronzini (ITA) 133
2008 Varese (ITA) Nicole Cooke (GBR) Marianne Vos (NED) Judith Arndt (GER) 138
2009 Mendrisio (SUI) Tatiana Guderzo (ITA) Marianne Vos (NED) Noemi Cantele (ITA) 124
2010 Melbourne (AUS) Giorgia Bronzini (ITA) Marianne Vos (NED) Emma Johansson (SWE) 127
2011 Koppenhága (DEN) Giorgia Bronzini (ITA) Marianne Vos (NED) Ina Yoko Teutenberg (GER) 140
2012 Valkenburg (NED) Marianne Vos (NED) Rachel Neylan (AUS) Elisa Longo Borghini (ITA) 129
2013 Firenze (ITA) Marianne Vos (NED) Emma Johansson (SWE) Rosetta Ratto (ITA) 140
2014 Ponferrada (ESP) Pauline Ferrand Prevot (FRA) Lisa Brennauer (GER) Emma Johansson (SWE) 127

1939 és 1945 között nem rendezték meg a korcsoportos Világbajnokságot

 

Az Országúti Világbajnokságok eddigi eredményei U23-férfi kategóriában (*)
Év Helyszín Aranyérem Ezüstérem Bronzérem Táv
1996 Lugnano (SUI) Giuliano Figueras (ITA) Roberto Sgambelluri (ITA) Luca Sironi (ITA) 168
1997 San Sebastian (ESP) Kurt Asle Arvesen (NOR) Oscar Freire (ESP) Gerrit Glomser (AUT) 162
1998 Valkenburg (NED) Ivan Basso (ITA) Rinaldo Nocentini (ITA) Danilo Di Luca (ITA) 172
1999 Verona (ITA) Leonardo Giordani (ITA) Luca Paolini (ITA) Matthias Kessler (GER) 178
2000 Plouay (FRA) Evgeni Petrov (RUS) Yaroslav Popovych (UKR) Lorenzo Bernucci (ITA) 169
2001 Lisszabon (POR) Yaroslav Popovych (UKR) Giampaolo Caruso (ITA) Ruslan Gryschenko (UKR) 169
2002 Zolder (BEL) Francesco Chicci (ITA) Francisco Gutiérrez (ESP) David Loosli (SUI) 166
2003 Hamilton (CAN) Sergey Lagutin (UZB) Johan Van Summeren (BEL) Thomas Dekker (NED) 173
2004 Verona (ITA) Kanstantsin Siutsou (BLR) Thomas Dekker (NED) Mads Christensen (DEN) 177
2005 Madrid (ESP) Dmytro Grabovskyy (UKR) William Walker (AUS) Evgeny Popov (RUS) 168
2006 Salzburg (AUT) Gerald Ciolek (GER) Romain Feillu (FRA) Alexander Khatintsev (RUS) 177
2007 Stuttgart (GER) Peter Velits (SVK) Wesley Sulzberger (AUS) Jonathan Bellis (GBR) 171
2008 Varese (ITA) Fabio Duarte (COL) Simone Ponzi (ITA) John Degenkolb (GER) 173
2009 Mendrisio (SUI) Romain Sicard (FRA) Carlos Betancour (COL) Egor Silin (RUS) 179
2010 Melbourne (AUS) Michael Matthews (AUS) John Degenkolb (GER) Taylor Phinney (USA) 159
2011 Koppenhága (DEN) Arnaud Demare (FRA) Adrien Petit (FRA) Andrew Fenn (GBR) 168
2012 Valkenburg (NED) Alexey Lutsenko (KAZ) Bryan Coquard (FRA) Tom Van Asbroeck (BEL) 161
2013 Firenze (ITA) Matej Mohoric (SLO) Louis Meintjes (RSA) Sondre H. Enger (NOR) 173
2014 Ponferrada (ESP) Sven Erik Bystrom (NOR) Caleb Ewan (AUS) Kristoffer Skjerping (NOR) 180

 

Az Országúti Világbajnokságok eddigi eredményei Ifjúsági-férfi kategóriában (*)
Év Helyszín Aranyérem Ezüstérem Bronzérem
1975 Lausanne (SUI) Roberto Visentini (ITA) Ad Verstijlen (NED) Alberto Massucco (ITA)
1976 Liége (BEL) Ronald Bessems (NED) Corrado Donadio (ITA) Joro Korous (TCH)
1977 Bécs (AUT) Ronny Van Holen (BEL) Per Oven Carlsson (SWE) Edwin Menzi (SUI)
1978 Washington (USA) Vladimir Makarkin (URS) Hubert Denstedt (RDA) Thomas Landis (SUI)
1979 Buenos Aires (ARG) Greg Lemond (USA) Kenny De Maerteleire (BEL) Jean Francois Dury (FRA)
1980 Mexico City (MEX) Roberto Ciampi (ITA) Eric Vanderaerden (BEL) Serguey Navolokin (URS)
1981 Lipcse (GER) Beat Schumacher (SUI) Oleg Tchougeda (URS) Phillippe Bouvatier (FRA)
1982 Firenze (ITA) Roger Six (BEL) Andrea Lux (RDA) Yury Abramov (URS)
1983 Wanganui (NZL) Sören Liholt (DEN) Oleg Emelianov (URS) Michael Gozzi (SWE)
1984 Beuvron (FRA) Tom Cordes (NED) Franco Cavallini (ITA) Alex Pedersen (DEN)
1985 Stuttgart (GER) Raymond Meijs (NED) Evugeny Zagrebelyn (URS) Jean Jacques Henry (FRA)
1986 Casablanca (MAR) Michel Zanoli (NED) Richard Luppes (NED) Bart Leysen (BEL)
1987 Bergamo (ITA) Pavel Tonkov (URS) Erik Dekker (NED) Josef Lontscharits (AUT)
1988 Odense (DEN) Gianluca Tarocco (ITA) Vassil Davidenko (URS) Alessandro Bertolini (ITA)
1989 Moszkva (RUS) Patrick Vetsch (SUI) Danny Sleecke (BEL) Steffen Wesemann (GER)
1990 Middelsborough (GBR) Marco Serpellini (ITA) Igor Dziouba (URS) Bogdan Fink (YUG)
1991 Colorado Springs (USA) Jeff Evanshire (USA) Tony Morphett (AUS) Eddy Mazzoleni (ITA)
1992 Olympia (GRE) Giuseppe Palumbo (ITA) Pasquale Santoro (ITA) Frank Vanderbroucke (BEL)
1993 Perth (AUS) Giuseppe Palumbo (ITA) Marino Friedick (USA) Michel Rezzani (ITA)
1994 Quito (ECU) Miguel Morrás (ESP) Laurent Lefevre (FRA) Eladio Jiménez (ESP)
1995 Forli (SMR) Valentino China (ITA) Ivan Basso (ITA) Rinaldo Nocentini (ITA)
1996 Novo Mesto (SLO) Holger Loew (GER) Jacob Nielsen (DEN) Claudio Astolfi (ITA)
1997 San Sebastian (ESP) Crescenzo D’Amore (ITA) Martin Bolt (GER) Marcus Salumets (EST)
1998 Valkenburg (NED) Mark Scanlon (IRL) Filippo Pozzato (ITA) Eduard Kivichev (RUS)
1999 Verona (ITA) Dimiano Cunego (ITA) Rouslan Kaioumov (RUS) Christophe Kern (FRA)
2000 Plouay (FRA) Jeremy Jates (NZL) Antonio Bucciero (ITA) Alexandr Arekeev (RUS)
2001 Lisszabon (POR) Oleksandr Kvachuk (UKR) Niels Scheuneman (NED) Mathieu Perget (FRA)
2002 Zolder (BEL) Arnaud Gerard (FRA) Jukka Vastaranta (FIN) Nicolas Sandersen (AUS)
2003 Hamilton (CAN) Kai Reus (NED) Anders Lund (DEN) Lukas Fus (CZE)
2004 Verona (ITA) Roman Kreuziger (CZE) Rafaa Chtioui (TUN) Simon Spilak (SLO)
2005 Oberwart (AUT) Ivan Rovny (RUS) Timofey Kritskiy (RUS) Sebastian Hans (GER)
2006 Spa-Francorchamps (BEL) Diego Ulissi (ITA) Niki Ostergaard (DEN) Tony Gallopin (FRA)
2007 Aguascalientes (MEX) Diego Ulissi (ITA) Elia Favilli (ITA) Daniele Ratto (ITA)
2008 Cape Town (RSA) Johan Le Bon (FRA) Matthia Cattaneo (ITA) Sebastian Lander (DEN)
2009 Moszkva (RUS) Jasper Stuyven (BEL) Arnaud Demare (FRA) Marco Haller (AUT)
2010 Offida (ITA) Olivier Le Gac (FRA) Jay Mccarthy (AUS) Jasper Stuyven (BEL)
2011 Koppenhága (DEN) Piere H. Lecuisinier (FRA) Martijn Degreve (BEL) Stevan Lammertink(NED)
2012 Valkenburg (NED) Matej Mohoric (SLO) Caleb Ewan (AUS) Josip Rumac (CRO)
2013 Firenze (ITA) Mathieu Van Der Poel (NED) Mads Pedersen (DEN) Iltjan Nika (ALB)
2014 Ponferrada (ESP) Jonas Bokeloh (GER) Alexandr Kulikovskiy (RUS) Peter Lenderink (NED)

 

Az Országúti Világbajnokságok eddigi eredményei Ifjúsági-női kategóriában (*)
Év Helyszín Aranyérem Ezüstérem Bronzérem
1987 Bergamo (ITA) Catherine Marsal (FRA) Alga Zagorska (URS) Elisabetta Guazzaroni (ITA)
1988 Odense (DEN) Gitte Hjortflod (DEN) Esther Van Verseveld (NED) Lotte Schmidt (DEN)
1989 Moszkva (RUS) Dede Demet (USA) Jessica Grieco (USA) El. Netchaeva (URS)
1990 Middelsborough (GBR) Ina Yoko Teutenberg (RFA) Jessica Grieco (USA) Danielle Overgaag (NED)
1991 Colorado Springs (USA) Elisabeth Vink (NED) Sally Dawes (GBR) Fabiana Luperini (ITA)
1992 Olympia (GRE) Hanka Kupfernagel (GER) Elisabeth Chevanne-Brunel (FRA) Marion Borst (NED)
1993 Perth (AUS) Elisabeth Chevanne-Brunel (FRA) Cinzia Faccin (ITA) Karine Boitier (FRA)
1994 Quito (ECU) Diana Ziliute (LTU) Alla Epifanova (RUS) Evi Gensheimer (GER)
1995 Forli (SMR) Andrea Heani (SUI) Kerstin Scheitle (GER) Lisbeth Simper (DEN)
1996 Novo Mesto (SLO) Alessandra D’Ettore (ITA) Oksana Saprykina (UKR) Marttina Corazza (ITA)
1997 San Sebastian (ESP) Mirella Van Melis (NED) Nicole Braendli (SUI) Sofie Andersson (SWE)
1998 Valkenburg (NED) Tina Liebig (GER) Olga Zabelinskaia (RUS) Nathalie Bates (AUS)
1999 Verona (ITA) Geneviéve Jeanson (CAN) Trixi Worrack (GER) Noemi Cantele (ITA)
2000 Plouay (FRA) Nicole Cooke (GBR) Magdalena Sadlecka (POL) Clare Hall-Patch (CAN)
2001 Lisszabon (POR) Nicole Cooke (GBR) Pleuni Mohlmann (NED) Maja Wloszczowska (POL)
2002 Zolder (BEL) Suzanne De Goede (NED) Claudia Stumpf (GER) Monica Holer (SWE)
2003 Hamilton (CAN) Loes Markerink (NED) Irina Tlmacheva (RUS) Sabine Fischer (GER)
2004 Verona (ITA) Marianne Vos (NED) Marta Bastianelli (ITA) Ellen Van Dijk (NED)
2005 Oberwart (AUT) Mie Bekker Lacota (DEN) Marianne Vos (NED) Rasa Leleivyte (LTU)
2006 Spa-Francorchamps (BEL) Rasa Leleivyte (LTU) Marina Romoli (ITA) Eleonora Patuzzo (ITA)
2007 Aguascalientes (MEX) Eleonora Patuzzo (ITA) Cherise Taylor (USA) Valentina Scandolara (ITA)
2008 Cape Town (RSA) Jolien D’Hoore (BEL) Rosella Callovi (ITA) Hanna Amend (GER)
2009 Moszkva (RUS) Rosella Callovi (ITA) Pauline Ferrand Prevot (FRA) Suzanna Zorzi (ITA)
2010 Offida (ITA) Pauline Ferrand Prevot (FRA) Rosella Ratto (ITA) Coryn Rivera (USA)
2011 Koppenhága (DEN) Lucy Garner (GBR) Jesse Druyts (BEL) Christina Siggaard (DEN)
2012 Valkenburg (NED) Lucy Garner (GBR) Eline Brustad (NOR) Anna Stricker (ITA)
2013 Firenze (ITA) Amalie Dideriksen (DEN) Anastasiia Iakovenko (RUS) Olena Demydova (UKR)
2014 Ponferrada (ESP) Amalie Dideriksen (DEN) Sofia Bertizzolo (ITA) Agnieszka Skalniak (POL)